Nasze usługi projektowe

Specjalizujemy się w tworzeniu indywidualnych projektów domów jednorodzinnych. W zakres naszych kompetencji wchodzą projekty domów szkieletowych, prefabrykowanych drewnianych, prefabrykowanych betonowych oraz tradycyjnych. Dwa postawowe modele naszych usług to: projekt budowlany domu jednorodzinnego (pełna dokumentacja do pozwolenia na budowę) oraz projekt kompleksowy ''dom+wnętrze''. Podejmujemy się również zleceń o niestandarowym zakresie projektu, takich jak: przebudowy domów czy budynki stawiane poza granicami kraju.

Projekt domu jednorodzinnego.

Projekt budowlany domu jednorodzinnego sporządzamy na podstawie szczegółowego wywiadu, warunków zagospodarowania terenu oraz wizji lokalnej na działce budowlanej. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, jesteśmy w stanie opracować dom w pełni odpowiadający na potrzeby funkcjonalne i estetyczne klienta, dopasowany do kontekstu i orientacji względem stron świata działki budowlanej oraz przede wszystkim taki który uzyska pozwolenie na budowę. Proces projektowania domu jest stuprocentowo transparentny, wywiad z klientem przeprowadzamy na każdym etapie projektu po to, aby każdy jego element spełniał oczekiwania inwestora.

Zakres opracowania projektu domu jednorodzinnego to:

-wizja lokalna i wstępny wywiad z inwestorem

-opracowanie koncepcji funkcjonalno – przestrzennej domu na modelu 3d

-konsultacje na każdym etapie projektu

-fotorealistyczne wizualizacje końcowe

-dobór materiałów elewacyjnych na podstawie fizycznych próbek i wyceny producentów

-pełen zakres projektu budowlanego, czyli:

-Rysunki architektoniczne (zagospodarowanie terenu, rzuty, przekroje, elewacje)

-Projekt Konstrukcji

-Opis techniczny budynku

-Projekty branżowe (projekt instalacji elektrycznej, grzewczej oraz wodno-kanalizacyjny)

Dodatkowo świadczymy usługę nadzoru autorskiego, podczas którego dokonamy wyboru wykonawcy oraz dopilnujemy, aby projekt został zrealizowany zgodnie z projektem.

Kompleksowy projekt dom + wnętrze.

Projekt budowlany domu jednorodzinnego realizujemy w tym wypadku równolegle do projektu wykonawczego aranżacji wnętrza. Oprócz podstawowego układu funkcjonalnego (opracowanym również w zwykłym projekcie domu) opracowujemy koncepcję stylistyczną wnętrz spójną z charakterem domu i z gustem inwestora. Dom dzięki temu jest dopracowany w najmniejszych detalach. Dodatkowo takie podejście pozwala oszczędzić czas i pracę, projektantów i inwestorów, jaką trzeba włożyć w wykonanie dwóch niezależnych opracowań.

Zakres projektu ” dom + wnętrze ”

-projekt budowlany domu jednorodzinnego (zakres obok)

-opracowanie koncepcji stylistyczno-przestrzennej na modelu 3d

-opracowanie koncepcji kolorystyczno-materiałowej na próbkach materiałów

-fotorealistyczne wizualizacje wszystkich opracowywanych pomieszczeń

-rzut aranżacyjny

-rysunki przyłączy instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.

-rzuty posadzek, ścian i sufitów

-rysunki wykonawcze zabudowy meblowej oraz mebli wolno stojących.

-rysunki wykonawcze wszystkich niestandardowych detali wykończeniowych

-listę zakupów materiałów i mebli

Dodatkowo prowadzimy nadzór autorski nad realizacją wnętrza, w którego zakres wchodzi: organizacja wycen mebli i materiałów oraz organizacja i koordynacja prac wykonawczych.

Jesteś zainteresowany projektem?

Skontaktuj się z nami koniecznie, chętnie zaprojektujemy Twój wymarzony skandynawski dom, jego wnętrze lub dostosujemy Twój stary dom do nowych wymagań i trendów.
kontakt